VİZYONUMUZ


Baharın gelmesi ile daha da hareketlenen oyun parkları Türkiye’de her ilde hızla yayılmaktadır. Çocuklar için özel oyun alanları ve oyuncaklardan oluşan parklarda çocukların güvenliği için alınan çeşitli önlemlerde son yıllarda uygulanan değişikliklerdendir.

İller bazında değerlendirme yapıldığında Bursa ilinde de açık alanlarla birlikte kapalı alanlar içerisinde de çocuk oyun parklarının kurulumu giderek hız kazanmaktadır. Artık sadece yaz aylarında değil kış aylarında da çocuklarınızda gittiğiniz kafelerde veya restoranlarda onların eğlenerek hoş vakti geçirmesini sağlayabilmektesiniz bu tarz mekânları seçerek. Bursa ahşap çocuk oyun parkları sayısı giderek azalmaktadır diyebiliriz. Ahşap oyun parklarının yerini daha özel malzemeler almaktadır. Çocukların düşme vurma durumlarında canlarının yanmasını önleyecek özel malzeme kullanılarak yapılan bu oyun parklarının açık alanda temizliği yağmur suları ile yapılabilirken soğuk hava şartlarına da daha dayanıklı olmaktadır. Kapalı ortamlarda kullanılan bu tarz oyuncaklar ise kuru bir bezle tozlarının alınması ile kullanılabilir hale gelmektedir. Hatta özel hijyen gerektiren spreylerle çocukların daha güvenli bu oyuncakları kullanmalarını da sağlayabilmektesiniz.

Çocuk Oyun Parkları Çeşitleri

Eski dönemlere göre günümüzde daha farklı içeriklerin bulunduğu ve çocukların hayal dünyasını daha renkli kılacak olan farklı çeşitlerle üretimi yapılan çocuk oyun parkları belediyelerin ya da özel işletmelerin son yıllarda en fazla dikkat ettikleri konuların başında gelmektedir.

Çocuklu ailelerin mekân seçerken çocuklarının da keyifli zaman geçirebilecekleri yer arayışlarına dikkat çeken bazı işletme sahipleri restoran ve kafelerde de açık alanlarda kullanılan bu oyuncakların kurulumunu yapmışlardır.

Türkiye’de pek çok ilde başlayan bu uygulama Bursa ilinde de hızla yayılmaktadır. Bu durum karşısında ise Bursa çocuk parkı satışında yaşanan bir patlama söz konusudur diyebiliriz.

Oyun Parklarının Seçilmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bursa çocuk oyun parkı kuralım  diyen bir işletmenin park alanlarını seçerken ya da park seçişlerini seçerken dikkat etmesi gereken belli başlı konular bulunmaktadır. Öncelikle oyun parkları çeşitlerini araştırdığınızda karşınıza birçok seçeneğin çıktığını görebilirsiniz. Bunlardan hangisine karar vereceğiniz, büyüklüğü, yapım malzemesi, kurulumu gibi dikkat edilmesi gereken belli püf noktaları bulunmaktadır.

Teknolojiden faydalanarak tüm bu detay bilgilerine dair araştırmanızı internet üzerinden yapabilirsiniz. Dilerseniz bu tarz oyun parklarının satışının yapıldığı sitelerle de iletişime geçebilir ve yetkililerle görüşerek önemli konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bursa çocuk oyun parkı satışlarında oldukça geniş bir yelpazesidir çocukların hayal dünyalarına uygun olarak yapılan birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Gemi tasarımlı olanlarsan hayvan figürlü olanlarına kadar çizgi film temalı olanlardan yüksek kuleli olanlara kadar birçok seçeneği internet ortamında bulabilmektesiniz.

Farklı modelleri ve seçenekler içerisinde dikkat etmeniz gereken ise güvenilir yerlerden bu ürünleri temin etmenizdir. Kullanılan malzemelerin sağlam olması dışında çocukların sağlığına zarar verici bir malzeme kullanılmış olması son derece önemlidir. Ayrıca oyun parkı kurulacak olan mekânın ölçüleri ve zemini de son derece önem teşkil etmektedir. Zemin için kauçuk döşeme yapılması son dönemlerde en fazla tercih edilen yöntemlerden olup dar ve küçük alanlar için çok fazla oyuncak içerikli olanlar dışında daha sade olanlar tercih edilmelidir. Açık alan parklarda ise farklı modelleri bir arada kullanabileceğiniz gibi yüksek oyuncaklı olanlarda fazla çeşitli bulunan oyuncakları alternatifleriniz arasında değerlendirebilirsiniz.